Wystawy | wykłady | warsztaty | panele dyskusyjne

oraz wiele innych festiwalowych atrakcji drugiej edycji CUBETURY odbywać będzie się m.in.: w Centrum Przemysłów Kreatywnych (nowopowstałym centrum w Akademii Sztuki w Szczecinie dającym ogromne możliwości pracy projektowej i wykonawstwa), w OFF Marinie (Szczecińska Przystań Kultury), w Muzeum Narodowym czy w zakamarkach Pałacu pod Globusem – zabytkowej siedziby Akademii Sztuki w Szczecinie. Tym sposobem chcemy pokazać nie tylko przyjezdnym gościom, ale także Szczecinianom, jak szerokie jest spektrum interesujących miejsc w naszym mieście.

Hasło tegorocznej edycji festiwalu to KOOPERACJA

Kooperacja według Słownika Języka Polskiego PWN

1. «współdziałanie w jakiejś dziedzinie»
2. «współpraca między ludźmi lub przedsiębiorstwami w produkcji towarów i usług»
3. daw. «spółdzielczość»
4. daw. «spółdzielnia, kooperatywa»

Razem, można zrobić więcej!

Nad festiwalem, jak nad wieloma projektami z dziedziny projektowania pracuje się wspólnie. Przy wyborze takiego hasła kierowaliśmy się nie tylko oczywistym faktem naszej grupowej współpracy. To także motto dla wszystkich wystaw i warsztatów. Pokazujemy, że razem, można zrobić więcej! Zachęcamy do współpracy nie tylko projektantów, ale i wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek. Organizujemy warsztaty dla młodzieży, dorosłych, dzieci a także seniorów. Kooperatywa w naszym wydaniu, to nie tylko praca grupowa. Współdziałanie i przenikanie się wielu dziedzin to ważna część projektowania. Dlatego pasjonaci grafiki, wzornictwa czy zdobnictwa także odnajdą w programie interesujące ich tematy. Grafika dopełnia architekturę, wzornictwo inspiruje się sztuką i odwrotnie. Dziś wszystkie te dziedziny przenikają się i my właśnie chcemy to pokazać. Dosłownie hasło kooperacji ujawnia się w zaproszeniu po praz pierwszy do wystawy studentów z innych miast. Chcemy, aby pokazali Szczecinianom swe oryginalne pomysły oraz poznali nasze projekty i miasto, które wcale nie leży nad morzem.

Osiągnięcia CUBETURY

W 2014 roku CUBETURA została wybrana przez organizatorów Łódź Design Festiwal jako wystawa towarzysząca. Podczas jej trwania ekipa CUBETURY przeprowadziła także warsztaty dla dzieci wpisane w główny lineup festiwalu.

W 2016 roku CUBETURA jako jeden z 10. projektów została zakwalifikowana do wystawy KO – Projekt organizowaną przez ASP we Wrocławiu, która ma na celu ukazanie najlepszych projektów powstałych w wyniku kooperacji na polskich uczelniach artystycznych.

Miasto

   

Organizatorzy

 

Sponsor główny

Patroni medialni

 

Partnerzy